אודות קאבום!

שוקו-בננה במילוי גנאש שוקולד ופקאן סיני, קרם רושה וקרמל, פסיפלורה ולימון אלו רק חלק מהטעמים המשובחים של ׳קאבום׳ – בית הקרמבו היחודי שנפתח בשוק מחנה יהודה ומציע 12 סוגי קרמבו מיוחדים בטעמים מגוונים.

הסיפור שלנו

שוקו-בננה במילוי גנאש שוקולד ופקאן סיני, קרם רושה וקרמל, פסיפלורה ולימון אלו רק חלק מהטעמים המשובחים של ׳קאבום׳ – בית הקרמבו היחודי שנפתח בשוק מחנה יהודה ומציע 12 סוגי קרמבו מיוחדים בטעמים מגוונים, נפתח ממש במקרה ובמקום שבכלל אמור היה לשמש כמחסן. לירון איילון, בעלי ׳קאבוםֿ׳, שכר את שירותיו של זוכה ׳בייק אוף׳, שף-קונדיטור שי גולן, והאחרון יצר עבורו תפריט שמתאים לכל עונות השנה. בעלי המקום לירן איילון: פתחתי את המקום הזה עבור אנשים ששואלים מה בא לפני מה ולא מדברים על הביצה או התרנגולת, אלא על ביס בביסקוויט או נגיסה בציפוי ובקרם.״

באוגוסט 2021, חיפש לירן איילון לשכור מחסן בקרבת מקום לבית העסק שלו, ׳קוקי קרים׳ הפועל ברחוב האשכול בשוק מחנה יהודה על מנת לאחסן ציוד שאין ביכולתו לאחסן בבית העסק שלו. כבר ביום החיפושים הראשון אותר מקום שכזה והוא ממש במעלה רחוב האשכול. מה שהיה סוג של מתנה משמיים עבור לירן ועובדי ׳קוקי קרים׳ ששמחו לשמוע כי אותר מקום שלא יצריך מהם ללכת הרבה יותר מכמה מטרים כדי למלא את המלאי מדי יום. אך יום לאחר שהודיע לעובדים על המחסן החדש לירן עשה סיבוב פרסה והודיע להם שהוא חוזר בו מההחלטה לשכור את המקום כמחסן, אך לא חוזר בו מהחלטתו לשכור את המקום לטובת עסק.

״חיפשתי מקום שישמש כמחסן על מנת להציב בו סחורה ומצאתי מקום מדהים. הוא קסם לי ורגע אחרי שהודעתי לעובדים על המחסן החדש, החלטתי לשנות את דעתי. זה קרה כי הבנתי שלשכור חנות מרכזית וחמימה ולהפוך אותה למחסן זו טעות מרה. ישבתי ושאלתי את עצמי אם זה לא יהיה מחסן, מה זה כן יהיה ובראשי חלפו מחשבות רבות כמו מכירת צ׳ורוס בטעמים, אך לא הייתי בטוח בבחירה שלי והעדפתי להמתין בסבלנות עד שאמצא משהו שאהיה שלם לגביו, אתלהב ממנו והכי חשוב – אאמין בו.

ואז הגיע רגע בו ממש במקרה צפיתי בכתבה על כך שחברת פלדמן תפסיק ככל הנראה לייצר את הקרמבו המיתלוגי שלה. שהיתי באותה עת בבית עם בני משפחה וחברים וכחובב קרמבו מושבע דיברתי על כך איתם, אחד מהם הוא מדריך סיורים קולינארים בשם שוקי היידו שנתן לי רעיון מבריק לפתוח בית קרמבו. דבריו גרמו לי לצחוק באותו הרגע. לא חשבתי שהוא רציני ושאלתי מי לעזאזל יפתח חנות שמוכרת רק קרמבו?!
לאחר כחודש וחצי בהם חיפשתי אלטרנטיבות, חייגתי לשוקי ואמרתי לו: ״מכיר את המשפט הזה ״צוחק מי שצוחק אחרון״? אני לוקח את הרעיון שלך בשתי ידיים ואפתח את בית הקרמבו הראשון בישראל בשוק מחנה יהודה.״

איילון לא ביבזבז רגע, וכבר למחרת בבוקר התחיל לשבת עם קונדיטורים מובילים מכל הארץ, על מנת להבין מהם מה הוא צריך כדי להכין קרמבו איכותי ויוצא דופן ואת מי מהם לשכור לטובת הובלת המיזם. לאחר שהבין כי ישנו שף-קונדיטור בשם שי גולן המומחה בייצור קרמבו, החליט לפנות אליו. ״יצרתי איתו קשר מיידי ואמרתי לו היי זה לירן, נעים מאוד, אני רוצה לפתוח בית קרמבו בשוק מחנה יהודה, והבנתי שאתה האיש הנכון לבנות לי את התפריט וללוות את הצוות.״
שי הודה ללירן על המילים החמות, אך אמר שזה לא אפשרי מכיוון שהוא נמצא בניו-יורק. איילון השיב לו ״מה הבעיה, אקנה לך כרטיס טיסה למחר, בוא לירושלים.״ שי צחק בקול, וחשב שזו מתיחה, אך זו הייתה שיחה רצינית מאוד. גולן עוד ניסה להסביר שיש לו בן זוג ועוד התחייבויות שיקשו עליו לטוס ארצה, אך לאחר מסע שכנועים והבהרה שאיילון מעוניין אך ורק בשירותיו כדי שיוביל את הפרויקט, הודיע השף קונדיטור כי ינחת בישראל בעוד כשבועיים מרגע השיחה.
ובאמת לאחר שבועיים, שי ואורי, בן זוגו, נחתו בשוק מחנה יהודה, סיכמו על הכל והשניים החלו לעבוד, שי על התפריט ואורי על עיצוב המקום.
2 קונדיטוריות מוכשרות הוצמדו לשי, והוא העביר להן את כל הידע עם המון טכניקות מיוחדות ופרקטיות ועשה זאת עם המון תשוקה וסבלנות.

בקאבום מייצרים 12 טעמים מיוחדים של קרמבו:
קרמבו וניל, מוקה, מכורים-קרמל, קפוצ׳ינו ומוקה עם פולי קקאו, פנינה-אוכמניות, תות ופטל מצופה בשוקולד תות, פסיפלורה, לימון, בננה, קרמל, מוקה, שוקו-בננה במילוי גנאש שוקולד ופקאן סיני, קרם רושה וקרמל וקרמבו תות וקרמבו ספיישל.

לירן איילון: ״גאה להיות הבשורה לכל אוהבי הקרמבו ולכל מי שמחפש קינוח מושלם במבחר טעמים, הבאנו לשוק מחנה יהודה חוויה מדהימה ומיוחדת. התפיסה הישראלית כי קרמבו משויך לחודשי החורף אינה רלוונטית עוד, קרמבו הוא מזמן מוצר רב-עונתי. פתחתי את המקום עבור אנשים ששואלים מה בא לפני מה ולא מדברים על הביצה או התרנגולת, אלא על ביס בביסקוויט או נגיסה בציפוי ובקרם. כלל סוגי הקרמבו יהיו בציפוי לבחירה: חלב או שוקולד מריר.  הקרמבו יהיה משווק לבתי קפה, מסעדות, מארזים ומשלוחים שבשלב ראשון יהיו בתוך ירושלים״.